Franchise'ım olur musun?

Franchise ciddi bir iş ortaklığıdır ve profesyonel anlayışla yapılması gereklidir. Sadece heves yada eşe akrabaya yatırım gözü ile ilerlenebilecek bir değildir. Bu tarz iş başlangıçları çoğu zaman maalesef olumlu sonuçlar üretmemektedir. 

Bir girişimci olarak işinizin sahibi olsanız da Franchising yapıyorsanız o işte patron değil profesyonel yönetici olarak algılanacağınızı unutmayınız. Ciddi bir kurumun franchise'ı olmak geleceğinize yapacağınız en büyük yatırım olacaktır. 

Kısaca Tekiz Gıda Ltd.Şti. olarak Franchise Cafe mağaza işletmeciliğiyle ilgili bir lisans anlaşması yaparak gerçekleştiririz. Verilen bu lisans, işletmecilerin Şehri Simit adı ve markası altında ticari faaliyette bulunmasına hak tanır.

Franchise başvurusunun kabül süreci aşamaları aşağıdaki şekildedir.  


*  Başvuru ve Görüşme,
*  Değerlendirme (Lokasyon, Konsept, Kârlılık, Sermaye, Yönetim v.b)
*  Sözleşme ve Teminatlar,
*  Proje ve Mimari Uygulama,
*  Personel Alım Eğitim,
*  Sistem Entegrasyon,
*  Reklam Tanıtım,
*  Açılış


Franchise sürecindeki temel anlayışımız;

Tekiz Gıda Ltd.Şti. Franchising'i lisansı verilen kişi Şehr-i Simit Cafe işletme hakkı ve imtiyazına sahip olur. Bu imtiyazını başkalarıyla parasal ya da başka şekilde ortaklık içinde olamaz veya gösteremez. Ayrıca bu lisans hiç bir şirkete yada şahsa verilemez yada devredilemez.

İşletmecinin, tüm zaman ve gücünü restoranın işletilmesine ve idaresine ayırması gerektiğinden; Şehri Simit işletmecisi başka işlerin sorumluluğunda ya da yönetiminde olamaz.

Tekiz Gıda Ltd.Şti. bir bölge imtiyazı vermemektedir, verilen lisans yalnızca bir Cafe işletmeciliği ile sınırlıdır.

İşletmeci ile 10 yıllık sözleşme yapılır. 

İşletmeci, lisans aldığı süre boyunca, aylık net satışları üzerinden reklam katkı payı, belli bir yüzde geliştirme ücreti ve isim hakkı ücreti ödemektedir.

Tadilat projeleri, inşaat işleri, dekorasyon ve ekipmanının tespiti ile ilgili işler Tekiz Gıda Ltd.Şti. tarafından yapılır. Bu bedeller işletmeciden alınır.

İşletmeci, restoranın mutfak ekipmanlarını, oturma gruplarını, dekor ve iç-dış reklam panoları gibi eşyaların yatırımını Tekiz Gıda Ltd.Şti.'nin onayına göre yapar. 

Franchise başvurusu için lütfen tıklayınız.