Vizyonumuz ve Değerlerimiz


Geleneksel İstanbul sokak simidi lezzetimizi yaşatmak üzere kuruluşumuzu 2009 yılında gerçekleştirdik. Yıllar içinde gelişmiş ve oturmuş üretim know-how'ımız ve deneyimli personellerimiz ile İstanbul Kağıthane’deki 2.000 m2’lik fabrikamızda üretimimizi gerçekleştirmekteyiz.

ISO 9001:2008 ve ISO 22000 Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri belgeleriyle en gelişmiş modern üretim tekniklerini kullanan firmamız, pişmiş ve dondurulmuş sokak simidinin yanı sıra geleneksel açma, poğaça gibi mayalı ürün gruplarının yanı sıra tatlı ve tuzlu olarak yaklaşık 250 çeşit taze, çiğ donuk, yarı pişmiş donuk veya pişmiş donuk unlu mamulleri üretmekteyiz. 2014 yılında müşterilerimizden gelen talepler üzerine mevcut ürünlerimize ekmek ürün grubunu da ekleyerek ürün çeşitliliğimizi daha da zenginleştirdik.

Tekiz Gıda Ltd. Şti., farklı, pratik ve zenginleştirilmiş ürün çeşitliliğine verdiğimiz önem nedeni ile İstanbul Teknik Üniversitesi Gıda Mühendisliği ile araştırma geliştirme çalışmalarımıza devam etmekteyiz.

Dondurulmuş ürünlerimiz Şehr-i Simit markası ile Carrefour, IKEA, Real, Migros gibi uluslararası zincir mağazalarda ve büyük catering şirketleri ile turizm bölgelerindeki seçkin otellerde, askeri tesislerde ve okul kantinleri gibi ev dışı toplu tüketim sektörlerinde satılmaktadır. Sayıları her geçen gün artan yurt içindeki Şehr-i Simit kafelerinde de birbirinden lezzetli ürünlerimiz müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.

Tekiz Gıda Ltd. Şti., başta geleneksel İstanbul simidi olmak üzere ürettiği ürünlerinin Avrupa Birliği ve Ortadoğu ülkelerine ihracatını yapmaya başlamış olup, her geçen gün ihracatını daha da artmaktadır. 

Bir kültürün devamı için tarihi sokak simidimiz başta olmak üzere, unlu mamullerimizin eşsiz lezzetlerini gelecek nesilere de aktarabilmek ve bu kültürel zevkin insan var oldukça sürmesi amacıyla çıktığımız bu yolda, kaliteli ve sağlıklı ürünler üretebilmek en temel değerimizdir.

Sahip olduğumuz geleneksel üretim bilgi ve deneyimimizi, modern üretim tesislerimizde yoğurarak, müşterilerimize eşsiz lezzetimizi sunmaktır. 

Bu lezzeti tatmayan kalmasın!